kruszarki

W jaki sposób sprawnie obrabiać materiały twarde?

Praca z kamieniami i różnego rodzaju kruszywem wymaga tego, by skutecznie i sprawnie je obrabiać. To od szybkości pracy z surowcami w dużej mierze zależy czy dane zlecenie zostanie wykonane na czas, czy być może firma będzie musiała stawić czoła pokaźnym opóźnieniom. Jednak tajemnicą nie jest, że siła pracy rąk ludzkich nie jest wstanie samodzielnie poradzić sobie w materiałami twardymi, a także z materiałami średnio- twardymi. Wobec tego każdy pracownik musi być wspierany odpowiednimi maszynami, które szybko i sprawnie poradzą sobie zarówno z obróbką wstępną jak i obróbką właściwą. Co więc okazuje się niezbędne?

Kruszarka udarowa pionowa – sprawne i szybkie rozkruszenie materiałów

Nie da się ukryć, że kamienie czy różnorodne surowce na bazie właśnie krzemionki, są wydobywane za pośrednictwem specjalistycznych maszyn. W kamieniołomie, a coraz częściej także i w przemyśle górniczym, nikt już nie wyobraża sobie pracy bez wsparcia urządzeń. Jednym z nich są kruszarki udarowe poziomeSama ich nazwa wyjaśnia sposób w jaki one działają. Przede wszystkim kruszarki te wyposażone są w udar. W praktyce oznacza to, że na ich drodze nie stanie nawet najtwardszy materiał. Co więcej, kruszarki te przeznaczone są do kruszenia poziomego, co w niektórych przypadkach może być ogromnym ułatwieniem. Materiał kruszony jest za pomocą rotujących listew, a następnie rozbija się o nieruchome, solidne płyty. Zwykle tego rodzaju kruszarki wykorzystywane są do kruszenia wstępnego, które ma przygotować dany materiał do dalszej obróbki. Największą zaleta tych maszyn jest to, że pozwala ona na uzyskanie frakcji o najwyższej jakości pod względem kubiczności. Oczywiście przed zakupem takiej maszyny konieczne jest sprawdzenie parametrów. Niektóre z nich mogą być bowiem przeznaczone jedynie do kruszenia materiałów średnio-twardych. Warto więc mieć to na uwadze.

Przesiewacz wibracyjny – szybki sposób na oczyszczenie frakcji

Frakcja, która wydobywa się z kruszarki nie zawsze będzie idealnie posegregowana. Mowa tu o tym, że niektóre kawałki mogą być mniejsze lub większe od tych, które są wymagane. Wobec tego, niezbędne stają się przesiewacze wibracyjneTo właśnie te maszyny, w dość krótkim czasie, będą mogły szybko i skutecznie przesiać frakcję, a tym samym wykonać profesjonalne i dokładne segregowanie poszczególnych jej elementów. Wysoka wydajność maszyn, pozwala na przesiewanie całkiem pokaźnych ilości frakcji jednocześnie. Dzięki temu cała praca może odbywać się znacznie szybciej i skuteczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie
SOCIAL SHARE
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp